2024. 07. 13.
A rácson túl: a zóna. (júl. 13-14.)
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
A rácson túl: a zóna. (júl. 13-14.)

 

 

 

 

 

 

SZOMBAT, JÚLIUS 13.:
MESTERKÉMEK...

0
...egymás közt.

Talán érdemes:
20:00-kor újra Marie Antoinette (Lucy Boynton) udvarába teleportál minket az HBO. Joseph Bologne avagy Chevalier de Saint-Georges (Kelvin Harrison Jr.) francia gyarmaton (Guadeloupe), rabszolgaként látta meg a napvilágot. Ültetvényes apja észrevette benne a tehetséget és Párizsba küldte, itt lett belőle „fekete Mozart” és ha már szóba került, ezt is Csehországban forgatták mint az Amadeust. Az összkép mégis a 12 év rabszolgaságra hajaz és nem csak mert Stephen Williams inkább Spike Lee mint Milos Forman. A poszt-Bridgerton, poszt-BLM érában aligha érdekelné a közönséget a zeneszerzés folyamata ezért a megbecsülésnek örvendő, zseniális (!) fekete muzsikusból arrogáns proto-Malcolm X-et csinálnak aki (állítólag) hozzátette a magáét a forradalomhoz (a távolban valahol felsír egy Jeanne de la Motte-Valois). Nem szabadon kezelik a tényeket hanem átírják őket, pld. a fekete Mozart sosem zenélt versenyt az igazival és Napóleon sem tiltotta be a zenéjét. Kizárólag Minnie Driver és Csókás Márton miatt érdemes de mivel ők „gonoszak” így részemről kihagyom. Még mindig nyolckor a Besúgó román társa az HBO3-on egy rakat résszel és az erőszakszervezetek oldaláról. Hogy nekik sem volt könnyű azt a Spy/Master fiktív, de valós személy (Ion Mihai Pacepa) által ihletett Victor Godeanu-ja (Alec Secareanu) példája mutatja. A tábornok Ceaucescu és felesége bizalmas barátja de a szovjetek kiváló ügynöke merthogy a hidegháborúban mindenki mindenki ellen dolgozott. Emberünk talpa alatt jókor lesz forró lesz a talaj: Nyugat-Németországba szólítja a kötelesség, meg is ragadná a lehetőséget a disszidálásra de sem a Secu, sem a KGB nem engedi el egykönnyen. Secareanu mellett Ana Ularura lesz érdemes odafigyelni, öt perccel utána (20:05) a TV4-en egyszer használatos amcsi komédia (A spanom csaja). Frissen dobott unalmas jófiúnak (Jason Biggs) alfahím (Dane Cook) tesz szívességet, a terv az volna hogy a beszédes nevű (Tank) macsó vérbeli bunkóként bánik Alexisszel (Kate Hudson) ám mint kiderül, kölcsönösen bejönnek egymásnak...

A seksz, a szipu rovat:
ÉSZKOMBÁJN Minden idők legnagyobb nőcsábászának is megvolt a sötét oldala – Már vártam hogy Casanovát is elérje a cancel culture :DD
Hideget-meleget kap a fiatal nő, aki szerint egy párkapcsolat attól lesz tartós, ha a felek sok időt töltenek külön – Pedig azóta bebizonyosodott hogy a teljes LEGALIZÁLÁS sekszmentesség a megoldás, lásd az alatta levő cikket:
Lifeadvisor A házasságom teljesen szexmentesCheer up, ma ez a menő:
7+1 híresség, aki sosem bújik ágyba a partnerével – ...vagy mégis:
Ezért döntött Lady Gaga szexmentes élet mellett: ezek a sztárok nem bírták sokáig a cölibátust – És hogy mi az ok ha mégis cölibálnak? Természetesen a falnak csapódás:
„Imádtam szexelni. Azt hiszem, kissé túlzásba is vittem”: „Egy szőke bombázó, akivel minden irányból megtörtént a pop.” Hát igen, Debbie Harry-nek volna mit mesélnie, akár Hugh Hefnerről is.

 

VASÁRNAP, JÚLIUS 14.:
A PILLANAT HERVÉBEN

0
A házon kívül: ESŐ hó.

Ajánlott:
Ide ma rögtön három (!) dolog is jut, ebből kettő egyazon időben (20:00) és témával (Holokauszt), indítsunk az HBO-n Jonathan Glazer formabontásával. Az Érdekvédelmi terület a Höss-házaspár (Christian Friedel, Sandra Hüller) Auschwitz szomszédságában fekvő pokoli paradicsoma ami olyan mint bármelyik idealizált germán háztartás csak a papa szakmája más. A Zone of Interest nem úgy kúszik a bőr alá mint az Under The Skin, tán még a (hasonlóan morbid) cseh Hullaégető áll hozzá a legközelebb ahol szinte megértjük azt a torz, beteg „értékrendet” ahol a szörnyűségek biztos megélhetést, sőt előmenetelt jelentenek. Glazer mai (home videós, reality-s) eszközökkel mutatja be a hétköznapi fasizmust (hogy egy másik alapvetésre is utaljak) és bár másfél órában többekhez jutna el, így is bevonja a nézőt aki önkéntelenül kiegészíti a (nem) látottakat a törikönyvben olvasottakkal. Továbbra is nyolckor Sir Nicholas Winton (Sir Anthony Hopkins) biográfiája a Filmbox Premiumon az Egy élettel. A fiatal bróker által szervezett vonatjáratokkal több száz gyermek jutott ki Csehszlovákiából a háború kirobbanása előtt, az eseményeket flashbackekben meséli el. Az ifjú Wintont Johnny Flynn alakítja aki semmiben sem marad el Hopkins mögött (ahogy az anyját játszó Helena Bonham Carter sem). Míg a Zone... gyomorszájon vág, ez jóval befogadhatóbb (de a zsebkendőket azért készítsük be). 22:55-kor könnyedebb program az M5-ön a mindigjó Giulietta Masinával de a Ne ingereljétek a mamát! főszereplője Rita Pavone lesz. Ő a regulákat nem tűrő kollégistalány, Rita Santangelo aki szembeszáll apjával (Romolo Valli) az énekesi karrierért harcolva. Mikor amaz bezárja, úgy tűnik a tévés fellépés is kútba esik de a mama (Masina, ofkorsz) kiszabadítja és vele együtt szökik. A papa továbbra sem nyughat, elrabolja Ritát akit végül anyja helyettesít. Remélem egyszer az előzménye (Rita, a szúnyog) is sorra kerül.

Talán érdemes:
20:30-kor turisták BÁRHOL a Cinemax 2-őn de az Esik a házban nem rájuk koncentrál hanem a belőlük élő testvérpárra. Purdey és Makenzy legális (takarítói) és illegális (piti lopások) bevételi forrásai elegendőek a kisstílű önfenntartáshoz de ez sem tartható fenn örökké, a báty kamaszkorával a megkomolyodás is beköszönt. A Magyar Mozi TV-n tavalyi disztópia kilenckor, mintegy reflektálva a Covidra. Itt közelebbről meg nem nevezett vírus után vagyunk ahol A másik érintése már a múlté, így kell együtt élnie-utaznia az itteni családnak is. Barabás Lőrinc zenéje miatt adok neki egy esélyt, ezt követi 22:45-kor egy bestseller-adaptáció a Dunán. A XIX. századi Franciaországban járunk, innen küldi Hervé Joncour-t (BRAD Michael Pitt) Selyemgyártással foglalkozó főnöke (Alfred Molina) TIBETBE Japánba. A cél pótolni a kipusztult helyi hernyóállományt, egyúttal viszonozni hogy a srácot összehozta menyasszonyával (Keira Knightley). Hervé első útján szó szerint a sötétben tapogatódzik de megérinti egy ismeretlen nő (Sei Ashina) akivel igazi veszedelmes viszonyba kezd merthogy a „lány” (nem vicc, végig így hivatkoznak rá) egy ottani vezető hivatásos szeretője. Ryuichi Sakamoto zenéjével sznoboknak is van rá kifogása, és akkor jöjjön is a

„Zene” és „film” rovat:
The Taylor Swift Edition:
Góliát és Góliát harca: újra szembekerült Taylor Swift és Scooter Braun, ránk bízzák az ítéletet: „Ismerjük meg mindkét oldal álláspontját – ez alapvetően nem rossz hozzáállás, és műsorötletnek sem rossz, főleg, ha a történet arról szól, hogyan feszült egymásnak az egyik legsikeresebb énekesnő, milliók kedvence, valamint a csúnya, gonosz zeneipar.” – Mint a mémben: they're the same picture. Ha már képek:
Elkészült az év szelfije: Vilmos hercegékkel fotózkodott Taylor Swift – Forgassák le belőle az Év filmjét.
Taylor Swift miatt ideiglenesen nevet változtat egy egykori német bányaváros: „Az ötlet az énekesnő egyik helyi rajongójától származik, aki az új városnévtáblát is átadta.” – A távolban valahol felsír egy Greta Thunberg:
Nem találták meg Taylor Swift repülőjét a klímaaktivisták, random gépeket kezdtek el lefújni festékkel: „Két gépet színeztek be porfestékkel, a cél az volt, hogy megmutassák: a rendszer, amiben élünk, lehetővé teszi, hogy kevesek extrém gazdagságot halmozzanak fel mindenki más kárára.” – A szüleik autói lájkolták ezt.
Áll a bál Taylor Swift koncertjei miatt Délkelet-Ázsiában – Bezzeg Dél-Amerika:
A riói Jézus-szoborra vetített üzenettel üdvözölte Taylor Swiftet Brazília: „Mintha maga a megváltó is ölelésre tárta volna a karját az énekesnő érkezésekor.” – Szerencsére van aki nemet tud neki mondani:
Taylor Swift felajánlott egy VIP-jegyet a kedvenc kebabosa tulajának, de az visszautasította: „A sztár azért így is elég jót tett a kebabossal, amikor az egész stábjának nála rendelt giroszt 210 ezer forint értékben.” – Profi a gyerek: pénzt is keresett és még Swift nyivákolását se kellett hallgatnia :DDDD

VISZLÁT HÉTFŐN (és a faszbúkon)!


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés