2024. 08. 12.
What men love (aug. 12-15.)
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
What men love (aug. 12-15.)

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ, AUGUSZTUS 12.:
HÓDOKAT AVALÓNIÁNAK!
0
Egy tévé mind felett...

Talán érdemes:
A Cinemaxon újabb lázadó lány nyolckor (vagy holnap ugyanitt 11:20-kor). Jeanne (Claire „Pomme” Pommet) Az eksztázis szelleme hatására a maga lábára állna ha már úgyis pótmamaként gondoskodik családjáról, ezt befektetőként vagy bankban dolgozva képzeli el. Az áttörést egy számítógépes kód, pontosabban az abban felfedezett hiba jelenti de nem csak rendőr apja hanem volt pasija is gátolná a továbblépésben. A Cinemax 2-őn fél kilenckor (vagy holnap ugyanitt 10:40-kor) nem Mamoru Oshii azonos elnevezésű 2000-es sci-fi-jét hanem Barry Levinson tíz évvel korábbi nosztalgiázós drámáját adják. Ennek megfelelően Avalon is Amerikában, Baltimore-ban van, ide érkezik 1914 július 4-én a Lengyelországból emigrált Sam Krichinsky (Armin Mueller-Stahl). Négy generáción át követjük őt és famíliáját amint hagyományaikat megtartva asszimilálódnak az új hazához és cselekvő résztvevői lesznek a változásoknak. Ezek legfőbb eszköze a tévékészülék melynek forgalmazásával meggazdagodnak ugyanakkor eltávolodnak egymástól. A Baltimore-trilógia befejezése (elődei a Diner és a Tin Men), már csak az ifjú Elijah Wood kedvéért nézzünk bele, rögtön követi egy francia thriller tízkor a Dunán. Ideális körülmények között és Bűntelenül élő pár nőtagját (Diane Kruger) váratlanul megvádolják főnöke megölésével majd le is tartóztatják. Három évvel később még mindig rácsok mögött ül, férje (Vincent Lindon) megteszi amit lehet bár a bizonyítékok az asszony ellen szólnak a munkahelyi vitatkozástól az ujjlenyomatokon át a szemtanúk beszámolójáig. A nő kétségbeesésében öngyilkosságba menekülne, Julien pedig az egyetlen megoldáshoz fordul: szökött fogolytól (Olivier Marchal) kér tanácsot a prison break-hez. Lassan meg is van a terv ám improvizálni kényszerülnek mert Lisát három napon belül másik börtönbe szállítják. Ha gyanús, okkal az: ennek az újraforgatása a Következő három nap.

Ma is TANULTAM leszartam valamit rovat:
Észkombájn – A francia sebészek a Napkirály felszakadt ánuszának köszönhették a szakmájuk felvirágzását: „A 17. században Franciaországban a sebészek másodrangúak voltak az orvosokhoz képest. Aztán jött Charles-Francois Félix, és minden megváltozott.” – Aztán jöttem én a XXI. században és leszartam:
Záptojás szagú exobolygót találtak amerikai kutatók: „Rendhagyó viharok tombolnak a bolygón.” – Nem vihar az hanem a LESZAROM.
Észkombájn – Vigyázzon, nehogy lepisilje egy kabóca! – Óvatos leszek és LESZAROM:
Valami furcsa dolog van a gízai piramisok tövénél, a műszerek bejeleztek, de inkább ásni kellene: „Japán kutatók úgy vélik, egy ősi építmény maradványait találták meg Egyiptomban azon a helyen, ahol anno az uralkodók temetkeztek.” – Szerintem egy panorámabudi lehetett :DDD
Észkombájn – Hova tűnt az utcáról a fehér kutyakaka?: „A járdák szinte kötelező eleme volt, de már alig látni. A lassú változásnak érdekes oka van.” LESZAROM, örülök neki hogy eltűnt.

 

KEDD, AUGUSZTUS 13.:
BLIMP RING?
0
Oh, so edgy, my fellow kids!!44!

Ajánlott:
20:35-kor képregény-adaptáció kuriózum az M5-ön bár gyanítom a Blimp ezredes élete és halála eredetije nem sokaknak volt meg. Rajzolt formájában a címbeli úr az idejétmúlt, régi dicsőségeken mélázó vezető megtestesítője, ez adja a kerettörténetet. Az öreg „Blimp”-et (Roger Livesey) fürdőbeli pihenésében megzavarók indítják a flashbacket amiben elmesélik, hogy működött anno a kölcsönös tisztelet. Emberünk diplomáciai okból párbajozva találkozik német kollégájával (Anton Walbrook) akivel úgy összehaverkodnak hogy még a közös love interestet (Deborah Kerr) is átengedi neki. Kapcsolatuk túléli a búr villongásokat, az első világháborút és Blimp még a másodikban is vállalja barátját és segít neki a menedékkérésben. Ennyi a sztori, soroljuk a rekordokat: ez volt Michael Powell és Emeric Pressburger első színes alkotása, Kerr három szerepben brillírozik és hiába hogy morálnövelő propagandának szánták, Churchill betiltatta volna a németek nem elég negatív ábrázolása miatt.

Talán érdemes:
Tíz előtt öt perccel újabb kardcsörtetés de már az HBO-n és 1887-ben. Akkoriban is voltak erős nők ahogy mindig de a (kamera elé is beálló) rendező, Vincent Perez átírja Marie-Rose Astié de Valsayre (Doria Tillier) históriáját. A Pengeélen táncoló aktivista-kalandor becsületbeli ügy (Une affaire d'honneur) érdekében forgatja fegyverét melynek használatára szinte nindzsás-szamurájos tanítója képezte ki amúgy tarantinósan. A proto-feminista Marie-Rose egyéb kvalitásait (zeneszerzés, írás) elnyomják a modern agendák, Frankhonban maradva 23:00-kor jön a Zsaroló zsaruk 3. része a Mozi Klubra. A szerencsejáték-függő René (Philippe Noiret) ismét egykori tanítványára (Thierry Lhermitte) szorul miután sikeresen elvesztett egy zsáknyi pénzt ami bankrablás során került hozzá (nem ő a tettes, csak arra járt). Ha már átírások:

Nevezzük át a káros dolgokat!
Denzel Washington bőrszíne miatt tiltakozók töröltetnék a Netflixről a Hannibál-filmet: „A tiltakozók szerint a színész bőrszíne miatt a film történelmi tévedés.” – Örüljenek hogy a sekszualitását békén hagyták:
Egy angliai múzeum mostantól transznemű nőként hivatkozik egy római császárra: „A North Hertfordshire-i múzeum úgy döntött, mostantól női névmásokkal (...) fog hivatkozni (...) Elagabalus (...) császárra (...). A múzeum kutatói azért döntöttek így, mert a kortárs leírások szerint Elagabalus szexualitása erősen megkérdőjelezhető volt, nőkhöz és férfiakhoz is vonzódhatott, sokszor nőként öltözködött, sőt, állítólag egyszer azt is kijelentette, hogy: „Ne nevezzenek úrnak, hiszen hölgy vagyok.” – A távolban valahol FELSÍR felröhög egy Néró császár, és tényleg: „Elagabalus csupán négy évig uralkodott (...) amikor – 18 éves korában – meggyilkolták. Rövid uralkodása alatt egyre ellentmondásosabb figurává vált, túlzásokba eső vallási ténykedéséről és szexuális kicsapongásairól vált hírhedté.” – Ideje volna rehabilitálni egy Év filmjével, de vigyázzanak kivel játszatják el:
Nem volt elég szexi, letagadná filmjét Hugh Grant – Inkább ezért törlődjön mint másért:
Ejtik Tom Jones slágerét a walesi rögbiszövetségnél, mert a családon belüli erőszakról szól – Felkészülnek a könyvek:
Szerelem nélkül még meglehet valahogy az ember, de KISZ-tagság nélkül?: „Elsősorban őrsvezető, és csak másodsorban lány – szól az ítélet Szabó Magda népszerű regényében az egyik szereplőről. Sok olvasónak már elképzelhetetlenül távoli az a világ, amelyben a máig közkedvelt ifjúsági könyvek születtek, ahogy az is nehezen felmérhető, hogy miért jelenthette a KISZ-ből való kizárás a kaszton kívüliséget. Mennyire közvetítették a szocializmus ideológiáját a korai Janikovszky-regények, és hogyan lehetett úgy kicsúszni az elvárások alól, hogy az olvasók és a kritika is szeresse a könyvet? (...) – Tiltsuk be amíg átírjuk őket polkorrektre, a tankönyveket is:
Kiakadt néhány tudós, akik szerint több növénynek rasszista a neve: „Elfogadott tudományos növényneveket változtatnának meg botanikusok, tekintettel arra, hogy az elnevezések mögött felsejlik a gyarmati múlt. Történelmi elnevezések kerülnek szembe a kulturális érzékenységgel.” – Jajaja, a mérges gombákat se bélyegezzük meg azzal hogy figyelmeztetjük rájuk az éhes kirándulókat ^^

 

SZERDA, AUGUSZTUS 14.:
ROEG-VALÓSÁG...
0
...ausztrál módra.

Talán érdemes:
Kilenckor riogatás a Moziverzumon Xavier Gens-től melyben újságíró (Sophie Cookson) támasztaná alá hitetlenségét. Így jut el Romániába meginterjúvolni egy félrement ördögűzést elkövető papot hogy kétkedését lassú megtérés (meg a félelem) váltsa fel. Az eset 2005-és és valódi ahogy a rituálé alanya is Kereszthalált halt holott nem démon költözött belé „csak” mentális kezelésre szorult volna :SS Ugyanabban az időben (21:00) a Vitathatatlan 2. része a Mozi+-on, ebben is fekete bokszbajnok (Michael Jai White) kerül börtönbe csak már Oroszországban és fehér ketrecharcossal (Scott Adkins) kell kiállnia. Az M5-ön félórával később (21:35) két gyerek road tripje az ausztráliai senki földjén Nicolas Roeg második dobásában. Kettejük közül a lány (Jenny Agutter) az idősebb, titkolja is öccse (Luc Roeg) elől hogy apjuk (a Krokodil Dundee-ből ismerős John Meillon) öngyilkossága miatt maradtak egyedül. Így botlanak bele egy őslakos srácba (David Gulpilil, 1200 mérföld hazáig) akit törzse Walkaboutra küldött, vagyis felnőttségét kell bizonyítania azzal hogy eltartja magát a vadonban. Egyre jobban megérteti magát pártfogoltjaival, azaz csak hiszi mert a lány félreérti udvarlását. Újabb tragédia történik de a két nyugati gyereket az átélt utazás felnőttként is kísérti (jó értelemben). A Vándorrege tipikus hetvenes évekbeli művészkedés, az ezekre jellemző túlzásokkal (nemes vadak kontra „civilizáltak”, természet kontra iparosodás) de a tájképekért minimum egyszer látni kell. Apropó gyereknevelés:

Kis hírek a nagyvilágból:
The Anyaság Edition:
redelle – Úristen, ilyen az anyatest!: „De ez ok-e a boldogtalanságra?” – Nem, hiszen a dad body is testpozitív jelző.
Öt különböző nő is gyereket vár ugyanattól a férfitől, most közös babaváró bulit tartott nekik: „A népes család nem mindennapi ünnepléséről természetesen videót is mutatunk.” – ...és ez követendő példa :SSSS
Jennifer Garner elég bizarr módon fejezte, mennyire szeret anya lenni: „Arra születtem, hogy szaporodjak”AZ ALIEN-KIRÁLYNŐ LÁJKOLTA EZT De még így sem bizarrabb nála:
Hoppá! – Hackelésnek hitték: David Beckham fia csókolózós fotót osztott meg az apjával – Pillanat, mentem hányni.
Egy 24 éves nő azért nem akar gyereket, mert akkor mindenre kétszer annyit kellene költenie – Ne a kifogásokat keresse, tanuljon másoktól:
Hűha – Kukázás közben jött össze egy pár – a kisbabájukat is szemétben nevelik – És én még túlzónak tartottam az ugyanerről szóló minapi filmet...

 

CSÜTÖRTÖK, AUGUSZTUS 15.:
TEMETNI JÖTT ÉS SZERETNI
0
Egy mém születése.

Ajánlott:
Az M5-ön a szokásos bevezetővel (Sztankay mozija) együtt kilenckor kezdik Truffaut vitatott megítélésű klasszikusát amiből ugyancsak volt amcsi remake. Bertrand Morane (Charles Denner) napjai egyetlenei vonzásában teltek, ő volt A férfi, aki szerette a nőket. Ez vitte abba a sírba is ahonnan a temetésére gyűlteket figyeli akik között egy férfi sincs de létezése nem múlt el nyomtalanul. Opus magnuma az a csak halála után kiadható kézirat ami félig vallomás, félig tankönyv vonzás szabályairól. Nem kell hozzá pszichológusnak lenni hogy megtippeljük Bertrand miért lett könnyen szerelmes típus: távolságtartó anya az egyik oldalról, csalódással végződő első fellángolás a másikról. A befejezést tudjuk, a hogyan pedig menet közben (LOL) derül ki. Truffaut saját élményeit is beleszőtte, nagyon személyes de nem könnyű darab.

Talán érdemes:
Az HBO-n másfajta férfi, másfajta szerelemmel nyolckor. Robert is lengyel bevándorló de ő a Norvég álom bűvöletében él, ráadásul melegként. Érzelmeit titkolnia kell, pláne hogy főnöke örökbefogadott fiába zúgott bele. Helyzetét nehezíti adósságokkal megáldott anyja felbukkanása, a közelgő sztrájk na meg hogy a külföldi melósok sokszor nincsenek tisztában azzal milyen szerződést írnak alá. Ugyanitt 21:35-kor Exorcist-közeli doku merthogy a legendás horrornak a tizenhárom éves Roland Doe ördögűzése adta az ötletet. Elvileg a Shock Docs-széria epizódja, hívők-szkeptikusok egyaránt megtalálják benne a magukét.

Kis hírek a nagyvilágból:
The Boeing Edition:
Perli a NASA-t egy floridai család, mert a Nemzetközi Űrállomásról kihajított űrszemét csapódott a házukba: „Az ügyvédi iroda közlése szerint az ilyen ügyben elsőként indított per precedensértékű lehet az űrszemét miatt indított keresetekhez.” – Hamarosan készülhetnek a Boeinges űrszemét fogadására is:
Harmadik próbálkozásra már sikerült fellőni a Boeing embereket szállító űrhajóját: „A Starliner a Nemzetközi Űrállomásra szállít asztronautákat.” – Ezek sem hallották a közmondást miszerint hamar munka ritkán jó:
Héliumszivárgásokat észleltek a Boeing űrhajóján: „A pályára állás után két szivárgást vett észre a NASA a Starlineren. Sem az űrhajó, sem a legénység nincs veszélyben.”SEEMS TOTALLY LEGIT:
Különös okból kellett elhalasztani egy űrsétát a Nemzetközi Űrállomáson: „A szkafandert érintő „kényelmetlenség” miatt nem történt meg egy csütörtökre időzített űrséta az ISS-en. Egyelőre nem tudni, ez az űrállomáshoz dokkolt Boeing Starliner visszaindulására hatással lesz-e.” – Már miért lenne, az utasok max. visszatartják a lélegzetüket.
Műszaki hiba miatt elhalasztották a Starliner űrhajó visszatérését: „Több helyen is szivárog a hajtómű a Boeing Starlineren, és a meghibásodott alkatrészeket is javítani kell az űrhajón, mielőtt visszatér.” – Semmi vész, majd leragasztják és gyalogolnak hazáig ha kifogy az üzemanyag...vagy várnak „kicsit”:
Techtud – Hónapokra az űrállomáson ragadhat a Boeing meghibásodott űrhajója: „Az űrhajósok a NASA szerint nincsenek veszélyben, csak kicsit később jönnek haza az eredetileg tervezettnél.” – És hogy mennyi az a kis idő? Szűk egy év:
Másfél hétre indultak az űrbe júniusban, most úgy néz ki, februárban jöhetnek haza a Boeing Starliner űrhajósai: „Személyzet nélkül térhet vissza a Starliner, az űrhajósai a Nemzetközi Űrállomás jövő évi személyzetváltásakor, velük együtt indulhatnak vissza a Földre. Így majdnem háromnegyed évesre is nyúlhat az űrbéli tartózkodásuk, mely eredetileg másfél hét lett volna.”Keep calm, biztos van nekik elég levegő meg kaja!44!négy

VISZLÁT SZOMBATON (és a faszbúkon)!

Kulcsszavak: LESZAROM

bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés