2026. 07. 20.
Tulipános funfair. (júl. 20-23.)
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
Tulipános funfair. (júl. 20-23.)

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ, JÚLIUS 20.

Talán érdemes:
Ma könnyű dolgom van mivel az ismétléseket kiszórva csak egy program jut, az is este nyolckor a Filmbox One-ra. A Pokoli tűz nem csak címében hajaz a Pokoli toronyra, a sztorija is ugyanaz: felújítás alatt álló irodaházban robbanáshoz vezet a gázszivárgás, az alkalmazottak pedig a legfelső emeleten várják a felmentő sereget. A Deadly Inferno vérbeli B-movie de legalább a hosszát (85 perc) is erre lőtték be.

 

KEDD, JÚLIUS 21.
0

Talán érdemes:
17:40-kor Erdélyi Dániel debütálása (Előre!) a Magyar Mozi TV-n. Az orwelli 1984-ben vagyunk, két srác barátsága apukáikat is közelebb hozza. Ez először nem zökkenőmentes mert totál más az értékrendjük (az egyik párttitkár, a másik szamizdatos) és még az új tanárnő (Marozsán Erika) is beindítja a fantáziájukat. Garas Dezső kedvéért talán belenézek, jóval utána spanyol alkotás a Cinemaxon. Feltörekvő dzsessz-zongorista (Laia Manzanares) teszi fel apja halála kapcsán a kérdést hogy mi az Ami maradt belőled? A juhfarm biztosan, és Sara el is utazik New Yorkból a Pireneusokba hogy átvegye-ápolja az örökségét és rendezze viszonyát a húgával (Ángela Cervantes). A The Remnants of You korrekt dráma, nem is értem miért dugdossák éjjel fél egyig.

 

SZERDA, JÚLIUS 22.

Talán érdemes:
20:00-kor idei animáció az HBO-n ahol a GOAT egyszerre utal a kecske főhősre és ambícióira. Will a bömball nevű játékban lenne a legnagyobb (greatest of all time), addig is kajáldában dolgozik. A befutást virálissá váló videó hozza el neki és a Will, a bajnok innentől tipikus underdog story egyértelmű kimenetellel. Ugyanabban az időben húszéves western a Filmbox One-on Liam Neesonnal és Pierce Brosnannel. Előbbi megszállott katona, utóbbi pedig az általa üldözött Múlt szökevénye és mert a polgárháború idején járunk, biztosak lehetünk benne hogy kettejüknek van egy közös titka. A Seraphim Falls ezer helyről merít (majdnem azt írtam hogy lop) de a két STÁR nélkül sehol se lenne. 21:55-kor a SkyShowtime 1-en a Jurassic World 2025-ös kiadása ami bár Újjászületéssel kecsegtet (mint annyi más franchise) de csak még fájóbb lesz tőle Sam Neill hiánya (Scarlett Johansson sem tudja pótolni). A Világuralom végén a dinók visszavonulnak egyenlítői rezervátumukba és boldogan élnek míg ki nem halnak, már ha előtte sikerül kinyerni belőlük némi gyógyszer-hatóanyagot. Nem követem épp hanyadik részénél tart a Jurassic-, meg az Alien-széria de nincs kizárva hogy összevonják őket SPOILER lásd a Nyolcadik utasra HAJAZÓ pikkelyező D-Rexet SPOILER VÉGE.

 

CSÜTÖRTÖK, JÚLIUS 23.
0

Ajánlottan kötelező:
A Film Mánia Alain Delon (R.I.P.) egyik klasszikusát adja kilenckor melyben egy nemesifjút és annak ikerpárját alakítja (naná hogy hibátlanul). Guillaume de Saint Preux a francia forradalom korában, mellékállásban robinhúdkodik, sebesülése miatt kéri fel testvérét helyettesíteni. Az idealista Julien örömmel bújik a Zigasságosztó Fekete tulipán bőrébe ám rájön hogy Guillaume-nak ez nem a szép eszmékről hanem az anyagiakról (meg persze az adrenalinról) szól. Delon és Virna Lisi mellett érdemes odafigyelni Gérard Calvi zenéjére ami úgy fülbemászó hogy nem tolakszik.

Ajánlott:
Egy órával korábban (20:00) jóság az HBO-n. Csontvelő-átültetésre váró, leukémiás karmester (Benjamin Lavernhe) betegsége mellé jobb hírt kap: megtudja hogy örökbe fogadták és van egy testvére. Fel is keresi Jimmy-t (Pierre Lottin), a megszűnés szélén álló kisvárosi zenekar harsonását, a találkozásból együttműködés (Váratlan dallamok) na meg lelki (és remélhetőleg fizikai) gyógyulás lesz. Hiány van manapság az En fanfare-féle életigenlésekből, becsüljük hát meg.

Talán érdemes:
22:45-kor voltmár-gyanús thriller a Cinemax 2-őn ami még remake is. A Holttest (vagy A hulla) a spanyol Oriol Paulo művének (A test) olaszosítása és minden azzal kezdődik benne hogy egy éjjeliőr a hullaházban gázolás áldozata lesz. Az ügyet egy premier plánban és tele szájjal zabáló nyomozóra bízzák aki a gyanús halálesetet követve még gyanúsabbat fedez fel. Az áldozat (?) különc üzletasszony akinek halála látszólag jól jött férjének és annak szeretőjének de a holttest eltűnése rájuk irányítja a figyelmet.

VISZLÁT SZOMBATON (és a faszbúkon)!


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés