SZOMBAT, JANUÁR 26.:
A LÉ MEG A FŐNIX.

Elvihetlek egy darabon?
Talán érdemes:
Haladjunk visszafelé!
Fél tíz előtt tíz perccel egy kissé Fargo-utánérzés
a Dunán. Nem elég hogy a helyszín is hasonló (végtelen hómezők), de itt is dominál a véres-komikus-abszurd helyzetek sora, kezdve onnan hogy egy szép napon hullát talál a kukájában egy pénzszűkében levő ügynök (Robin Williams ezúttal másfajta vígjátékban), és megy is a rendőrségre, csak előbb átfaragja kicsit a fickót, hogy jobban hasonlítson az évek óta eltűnt testvérére – illetve első útja a biztosítóhoz vezet, hogy végre felmarkolhassa a testvér után járó életbiztosítást. A könnyű pénz kellemetlen velejárói se váratnak sokáig magukra: a biztosító egyik embere gyanakszik és nyomoz, és a hulla eredeti tulajdonosai is feltűnnek. A
Nagy fehérség vonzereje attól függ, mennyire kedveljük a bizarr vígjátékokat és Robin bácsit. Egy biztos, a zenére nem lehet majd panaszunk, azt ugyanis a Devo tagja, Mark Mothersbaugh szolgáltatja. Más. Charlotte Gainsbourg nem volt ám mindig az a faszbacsapós arthouse-kedvenc mint manapság, erre bizonyság a
Félix és Lola, ami azért már megelőlegezi a későbbi elvont-elmebeteg filmeket: Charlotte itt egy zavaros múltú fémfatálat játszik, aki előbb magába bolondít egy hapsit, csak azért hogy elutasítsa, majd mikor kiderül múltjának egy kevésbé szép része, felkéri a friss udvarlót, hogy végezzen a régi, bárénekes pasijával. Mivel a címe is hasonlít többmindenre (A lé meg a Lola, Félix és Rose, stb.), ezért én se tudom biztosan hogy volt-e már, csak azt hogy
negyed kilenckor vetíti az
M1. Előtte
nyolckor a másik elvont csaj, Liv Tyler dúlja fel egy anyakomplexussal küzdő szakács biztonságos, de kétségkívül unalmas életét
a Cinemax 2-őn, amikor munkát kap a nagyvilágtól távol eső kis vendéglőben, ahol
Életgyáva emberünk és annak anyja is dolgozik, ez utóbbi érezhetően rosszallva és riválisként tekint a gyereke életébe belépő bohémre. A zene itt is igazi sznobmágnesként funkcionál, részint mert a Sonic Youth-os Thurston Moore komponálta, részint mert az itt szerencsére nem zenélő Evan Dando is felbukkan, mint Callie / Tyler barátja, hogy az eredeti szakmáját (pincér) újra gyakorló Debbie Harry-ről ne is szóljunk.
Ismét / horror rovat:
Féléjféltől megnyitják a rímségek kicsiny boltját
az MGM-en: előbb bolyonghatunk egyet
Az erdőben és a benne lapuló, titokzatos magániskola falai között, majd
egy órától ugyanott egy viszonylag jól sikerült Stephen King-adaptáció 1991-ből. A
Néha visszatérnek nálam is visszatérő vendég az ajánlásbanm azért meg külön jópont jár hogy a műsorszerkesztők figyeltek a folytonosságra: míg az első filmben a lányiskola diákjai hullanak, addig ebben halott tanulók ijesztgetnek egy tanárt.
Kis hírek a nagyvilágból:
Vádat emeltek Zalatnay Sarolta ellen: "A vád szerint a Csillagszem Állatvédelmi Alapítvány ellen követett el csalást, pénzt kért, nem adta meg." –
KIZÁRT DOLOG!!!!! Mindenki cinije soha nem követne el ilyen rettenetes, erkölcstelen tettet! Pláne állatok ellen!!! Vagy ha igen, majd megint sír egy sort a bíróságon, börtönbe vonul valóságsót forgatni, és vetkőzik egyet valamelyik férfimagazinban, ahol még nem mutatta meg mindenét.
Eljátszotta saját elrablását: "A 11 éves fiú megijedt, mert a szüleit behívta egy tanár. A rendőrök keresték, az apja találta meg." – Mindig megkapom hogy milyen negatív vagyok, úgyhogy ennek az esetnek nézzük a jó oldalát: ez legalább még fél a tanároktól.
Baltával verte szét a kutyája fejét: "A 66 éves férfi nevelt lányára is rátámadt, amikor az számon kérte rajta tettét." – Asszem sejtitek mit mondanék, úgyhogy nem is mondok semmit. Kutyára-gyerekre baltával…minek él az ilyen?!
Mellük nő a német díszszázad katonáinak: "Vigyázni kell a puskával hadonászással, könnyen féloldalas gynecomastia lehet a gyakorlatokból." – Ezért kellett a két Németországnak egyesülni, hogy a férfias NDK úszónők helyett nőies katonáik legyenek?
Mozivandál: Hollywood szeret újrahasznosítani – Nem, nem szeret, hanem már szinte csak azt tud. Nagy különbség! –
"10 film olyan film az Álomgyárból, amit korábban már valahol leforgattak." – …és ami a legrosszabb: mindegyik jobb, mint az amerikai változatok, amelyek közül még csak nem is mindegyik hivatalos remake.
XVI. Benedek: Twitteren is kell prédikálni: "A pápa szerint közösségi portálokon is hirdetni kell az evangéliumot. Nem zavarják a sértegetők." – Ismét bebizonyosodott, hogy a
KAOTIK katolikus vallás a legjobb, a leghaladóbb szellemű minden másik felett! Twitterezik a Pápa: újabb csapás lesz az ateistákra!!!
ÉBERSÉG! EGÉSSÉG!!
Talán érdemes:
TV2, 21:40: A belső ember – Túszejtéses-bankrablós-beépített emberes-tárgyalós film, ügyes, bár kicsit sablonos alapszituval (valaki segíti a bűnözőt odakintről) és pazar színészgárdával (Jodie Foster, Willem Dafoe, Clive Owen, Denzel Washington). Gondolnád, hogy ekkora tutiramenést nem lehet elrontani? Spike Lee-nek még ez is sikerül a spoileres címmel de főleg a végtelenségig elnyújtott, üresjáratokkal tarkított megvalósítással. Több mint két órát vesz el az ember életéből, és ez nem jó.
Nem ajánlott:
Story4, 22:00: Psycho 2. – Hitchcock után lehetetlen hozzányúlni egy témához, még akkor is ha megtartjuk a főszereplők egy részét (Anthony Perkins, Vera Miles). Norman itt már túl van a börtönbüntetésen és konyhai állást vállal, de még mindig abban a Baljós Házban lakik, és persze odaenged lakni egy fiatal nőt is, azonban "anyja" ezt nem nézi jó szemmel. Szerencsére nem baszták el annyira mint a színes verziós újraforgatást, de ez csak egy iparosmunka, amit mindenki az eredetihez fog mérni, így én is ezt teszem.
Ismétlés, de érdemes:
Viasat6, 22:00: Engedj be! – A nagyon kevés vállalható mai vámpíros filmek egyike. Az osztálykülönce fiú és még nála is különösebb szomszédgyerek barátsága a rendhagyó helyszín (iskola) és a vele járó problémák (kirekesztettség) beemelése mellett a gyönyörű operatőri munka miatt is kiemelkedik a Twilight meg a többi fos tengeréből.
Ajánlott:
Nyolckor Emmerich legutóbbi műve
az HBO-n. Az
Anonymus kellemes csalódás, bár a sztori azért hű marad a rendező korábbi alkotásaihoz: egy angol nemes egy drámaíró mögé bújva akarja leleplezni kora dekadenciáját saját darabjain keresztül, ám végül csak egy bizonyos Shakespeare jut neki. A sztori innentől egyértelműen a mostanság divatos összeesküvés-elméletes vonal lesz, de mint mondtam, kellemes csalódás: korrekt korrajzot vázol föl a korábbi filmek bombasztjai nélkül. Ez lehet Emmerich legkevésbé emmeriches filmje, és esetünkben ez dicséretnek számít.
Kis hírek a nagyvilágból:
Rajban mozog a minirobotok százas serege: "Háromezer forintos önszerveződő robotokkal kísérleteznek a Harvard Egyetemen." – Ajjaj, ha már a robotok is kezdik a rajoskodást, akkor tényleg nemsoká nyakunkon a Gépek Lázadása terminátorostul-mindenestül!
Himnuszt feldolgozni nem kell félnetek: "Sokan próbálkoztak átértelmezni Erkel dallamait, de nem jött össze. Dopeman kétszer is belevágott." – …és egyszer se sikerült neki, mert mindig ugyanazt ragadja ki belőle, és csak az első két versszakot tudja.
Sajttűz volt Norvégiában: "A brunos barnasajt szinte úgy ég, mint a benzin. Kéthetes forgalomszünetet okozott egy alagútban." – Képzelem mit művelne emésztés után, a bélgázokkal egyesülve! Nem csodálnám ha Norvégiában emelkedne a spontán öngyulladások száma!
Láng: Snoop Dogg gúnyt űz a rasztákból?: "Bob Marley zenésztársa szerint szégyen, mit művel." - Az vallásos füves cikizi azt a füvest, aki csak jólesésből szívja. Nem is tudom melyik a szánalmasabb.
Haszan apó meghalt, most mi legyen?: "Az egyik legbefolyásosabb orosz keresztapa utódlásáról tárgyalt négy maffiavezér, elfogták őket." - Na, akkor most már az ő utódlásukról is lehet tárgyalni :DDD